Sadzonki truskawek Frigo – dobra inwestycja w truskawki.

Truskawki są niewątpliwym symbolem początku lata w Polsce. Ten smaczny sezonowy owoc uprawiany jest nie tylko na skalę hurtową, ale i w prywatnych przydomowych ogródkach i na działkach. Zwykle w obu wypadkach stosuje się różne rodzaje sadzonek. Jest jednak jeden gatunek, który sprawdzi się zarówno w celach sprzedażowych, jak i prywatnych i co najważniejsze – zawsze smakuje wspaniale.

Zalety sadzonek truskawek Frigo

Sadzonki Frigo od lat sprawdzają się w warunkach hodowli na sprzedaż hurtową. Tak zwane sadzonki świeże, zielone, wykopywane są zwykle późną jesienią, gdy rośliny są w stanie zimowego spoczynku. Mogą one być w ten sposób przechowywane w chłodniach, przez co ich żywotność zostaje znacznie wydłużona.

Sadzonki Frigo stworzone zostały po to, by plantator mógł kontrolować tempo ich wzrostu i maksymalnie wydłużyć czas zbiorów, zwiększając tym samym przychód ze sprzedaży do maksimum.

Dlaczego okres sadzenia w przypadku Frigo jest tak elastyczny?

Zamrożone sadzonki są w pewien sposób wprowadzane w błąd – dopóki nie zostaną wyjęte z chłodni, ich zimowy spoczynek trwa i roślina nie domaga się pielęgnacji. Pozwala to na wpuszczanie sadzonek do gleby od marca aż do czerwca. Znając uśredniony czas potrzebny od wsiania do owocowania, plantator może zaplanować swoje zbiory bardzo precyzyjnie.

sadzonki truskawek frigo

 

Kolejną zaletą Frigo jest ich szybki wzrost. Tradycyjne sadzonki wymagają wsiewania już wczesną jesienią i pozostawia na przezimowanie. Sadzonki Frigo wsadzane są zwykle po pierwszych przymrozkach, czyli w drugiej połowie kwietnia. Z pozoru wydawać by się mogło, że owoce nie będą gotowe na czas, jednak Frigo po raz kolejny zaskakuje. Owoce pojawiają się już po 8 tygodniach, a więc już na początku sezonu zbiorów truskawek. Co więcej, truskawki wsadzone dużo później, korzystające z uroków gorącego lata i obfitych opadów rosną nawet krócej, bo tylko 6 tygodni. Dzięki temu nawet czerwcowe truskawki mają szansę urodzenia owoców i zachwycania ludzkich kubków smakowych.

Uprawa prywatna

Frigo to jednak nie tylko masowa produkcja dla stoisk i supermarketów – z uroków hodowania truskawek Frigo mogą korzystać także działkowicze, którzy chętnie pielęgnują owoce we własnych ogródkach. Frigo dominuje nad innymi sadzonkami mniej restrykcyjnym okresem sadzenia i w rezultacie daje wyższe prawdopodobieństwo na duże zbiory. Truskawki Frigo nie wymarzną zimą, pozostawiając nieświadomego działkowicza z zaledwie kilkoma dorastającymi roślinami. Frigo są nieco droższe niż tradycyjne sadzonki, ale jednocześnie dają znacznie wyższe zbiory owoców tak słodkich, jak w przypadku klasycznych truskawek ogrodowych.

_______________________________________________________________________

Zainteresowany zakupem sadzonek truskawek frigo? Sprawdź ofertę firmy Top Plant na www.sadzonki-frigo.pl.  Firma oferuje kwalifikowane, czyste w sensie odmianowym truskawki.