Ozdobne murki kamienne

W naszych ogrodach coraz większą rolę przykładam do ich estetycznego wyglądu i funkcjonalności. Stąd pojawia się w ogrodach coraz więcej kamiennych murków, które mogą być także doniczkami dla naszych ulubionych i najbardziej reprezentacyjnych roślin.

Kamień ma ogromnie dużo zastosowań w naszych ogrodach. Od tarasów, przez ścieżki ogrodowe aż po ozdabianie elewacji. Kamień naturalny świetnie sprawdza się w przypadku gdy chcemy stworzyć eleganckie ale nie przesadnie ozdobne kamienne donice dla roślin. Sprawdzi się także jako murek w przypadku gdy nasz teren ogrodowy jest nierówny i chcemy z tej różnicy poziomów zrobić atut i ozdobę naszego terenu.

Kamień naturalny sprawdza się także jako murek odgradzający nasz taras od pozostałej powierzchni ogrodu tworząc subtelnie zamkniętą, intymną przestrzeń. Tego rodzaju  balustrada sprawdzi się idealnie z różnymi wzorami kostek i kolorową kostką brukową Wzory układania tego rodzaju podłoża są bardzo różnorodne i pozwalają kreować przestrzeń w dowolny sposób, który będzie odpowiadać nawet najbardziej wymagającym.