Agrotkanina dopasowana do potrzeb roślin

Agrotkaniny dzielą się na dwa rodzaje. Po pierwsze, przy wyborze odpowiedniej dla nas agrotkaniny, jest ważna przede wszystkim gramatura. Musi ona bowiem pasować do rodzaju siewu, jakiego będziemy dokonywać. Innej gramatury użyjemy przy sadzaniu szkółki iglastej, a innego przy hodowli ogórków czy pomidorów. Warto jest poradzić się specjalisty w tym temacie, żeby nasz ogród, uprawa czy szkółka wyrosła porządnie i tak, jak zaplanowaliśmy. Drugim rodzajem, na jaki dzielimy agrotkaniny, jest ich kolor. Ważne jest to, by odpowiednio dopasować kolor do rodzaju ziemi czy trawy, na jaki będziemy ową agrotkaninę kłaść. W przypadku siania owoców, warzyw czy roślin, możemy wybrać agrotkaninę o kolorze brązowym lub czarnym. Na tkaninie znajdują się długie pasy, które mają za zadanie ułatwić nam sianie.

Gdzie można dostać agrotkaniny?

Agrotkaniny zdobędziemy w dobrych sklepach ogrodniczych, np. w internetowym sklepie Agroperfect.pl/agrotkaniny. Można oczywiście dokonać zakupu przez Internet, jednak zawsze to lepiej zobaczyć i chociażby dotknąć towar, który chcemy zastosować do naszych upraw i siewów. Przed zakupem warto dopytać o wszystkie szczegóły, jakie mogą nam pomóc przy uprawie, żeby wszystko mogło przebiec zgodnie z naszym planem i oczekiwaniami.agrotkanina

Agrotkaniny są coraz popularniejsze wśród ogrodników i właścicieli szkółek iglastych. Osoby, których pasją jest posiadanie pięknego ogrodu, także mogą wykorzystywać agrotkaniny. Agrotkaniny służą przede wszystkim do zapobiegania wyrastaniu chwastów, których jest bardzo ciężko się pozbyć.

Jakie jest zastosowanie agrotkanin?

Ogrody ozdobne – przy sadzeniu ogrodów ozdobnych należy pamiętać o tym, że agrotkanina nie nadaje się pod każdy rodzaj roślin. Na przykład, rośliny jednoroczne sadzimy bez użycia pod spodem agrotkaniny. Często sadzoną w ogrodach rośliną jest tulipan, pod którego również nie możemy położyć agrotkaniny.  W ogrodzie tego typu ważne jest to, by zadbać o detale. Jeżeli chodzi o samą agrotkaninę, należy wybrać taki kolor, aby zlewał się on z roślinami, ziemią, żwirem czy korą.

Ogrody owocowo – warzywne – coraz częściej do tego typu ogrodów wykorzystywane są maty z agrotkaniny. Gwarantuje to bowiem odpowiednią wilgoć gleby i jej nagrzanie, co z kolei sprawia, że warzywa i owoce rosną szybciej. Ponadto, położenie maty pod warzywami i owocami sprawi, że będą one czyste po wyrośnięciu.

Szklarnie i skarpy – do szklarni najlepiej jest wybrać białą matę, ponieważ agrotkanina o tym kolorze nagrzewa się najwolniej. Grządki w szklarni łatwiej nam będzie zasiać, jeżeli wykorzystamy maty, które posiadają kolorowe pasy. Dzięki nim, nie będziemy mieć żadnych problemów z równomiernym posianiem nasionek. Na skarpie natomiast warto jest posadzić rośliny mieszane, żeby nie mieć później problemów z koszeniem trawnika, co ze względu a położenie skarpy jest dość trudne.